fbpx

Uważność i współczucie

Warsztaty oparte na technice Mindfulness

Zapisz się

Darmowe Spotkanie Online z Medytacją Mindfulness

CZYM JEST UWAŻNOŚĆ

To sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie – takimi, jakimi jesteśmy.
W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Słowem – uczymy się żyć tu i teraz.
Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu). Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii.

KORZYŚCI MEDYTACJI

Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu. Co dobrego przynosi praktyka uważności?
• Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
• Rozwijamy inteligencję emocjonalną
• Zmniejsza się podatność na depresję
• Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
• Zwiększa się umiejętność koncentracji
• Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
• Poprawia się nastrój i jakość życia
• Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

ORGNIZACJA SPOTKANIA

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 5 Kwietnia o 18.00 i będzie się powtarzać co tydzień przez cały kwiecień.

Spotkanie odbędzie się w formie online – wystarczy kliknąć w poniższy link w określonym czasie
https://us04web.zoom.us/j/652038206

Jeżeli wczesniej nie używałeś/aś Zoom automatycznie zostanie zainstalowana wymagana nakładka.

Spotkanie jest dedykowane zarówno dla osób które regularnie praktykują Uważność i chcą wspólnie wzmiacniać swoją praktykę ale również początkujących które do tej pory nie miały styczności z medytacją. Na początku zrobimy krótkie omówienie założeń medytacji i jej roli w trudnych czasach, następnie zrobimy ok 20 min medytacje, kończąć przestrzenią na pytania

SPOTKANIE JEST DARMOWE. Zapisy nie są wymagane.

Program warsztatów

05.04.2020
Darmowe Spotkanie Medytacyjne
Online - Godzina 18.00
12.04.2020
Darmowe Spotkanie Medytacyjne
Online - Godzina 18.00
19.04.2020
Darmowe Spotkanie Medytacyjne
Online - Godzina 18.00
26.04.2020
Darmowe Spotkanie Medytacyjne
Online - Godzina 18.00

Lokalizacja

Spotkanie odbędzie się w formie online – wystarczy kliknąć w poniższy link w określonym czasie
https://us04web.zoom.us/j/652038206
Jeżeli wczesniej nie używałeś/aś Zoom automatycznie zostanie zainstalowana wymagana nakładka.

Inwestycja

SPOTKANIE JEST DARMOWE. Zapisy nie są wymagane.

Medytacja Online

Zapisz się

Prowadzący - Piotr Jan Panasiuk

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course) przez Mindfulness Association (UK). Ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności.
Psychoterapeuta Gestalt w trakcie szkolenia.
Praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji).
Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 5 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych.
Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. W trakcie naszej współpracy, kiedy uczestniczył w zajęciach intensywnego treningu NVC już jako asystent, wielokrotnie doświadczyłam z  jego strony zaangażowania, otwartości i ciekawości dla procesu, który dzieje się w grupie, zamiast dość często obserwowanej przeze mnie u młodych trenerów dominacji i sterowania procesem. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.