Uważność i współczucie

Warsztaty oparte na technice Mindfulness

Zapisz się

Kurs Medytacji Uważności MBLC 8-tygodniowy

Na czym to polega?

Uważność (ang. mindfulness) to sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie takimi, jakimi jesteśmy. W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć, takimi jakie są, bez ich oceniania. Słowem, uczymy się żyć tu i teraz. Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Kurs MBLC to cykl 8 spotkań realizowanych w trybie cotygodniowym oraz całodzienna praktyka w Dniu Uważności. Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu.

Co dobrego przynosi praktyka uważności?

  • Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
  • Wzrasta odporność psychiczna i fizyczna
  • Rozwijamy inteligencję emocjonalną
  • Zmniejsza się podatność na depresję
  • Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
  • Zwiększa się umiejętność koncentracji
  • Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
  • Poprawia się nastrój i jakość życia
  • Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

Program warsztatów

17.10.2018
Tydzień I
Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś
24.10.2018
Tydzień II
Ciało jako miejsce bycia obecnym
31.10.2018
Tydzień III
Wprowadzenie podpory uważności
07.11.2018
Tydzień IV
Praca z rozkojarzeniem
14.11.2018
Tydzień V
Badanie strumienia myśli
21.11.2018
Tydzień VI
Postawa obserwatora
25.11.2018
Dzień Uważności
Zanurzenie w ciszy
28.11.2018
Tydzień VII
Samoakceptacja
05.12.2018
Tydzień VIII
Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie

Lokalizacja

Infoscena

Aleje Jerozolimskie 155 / 68
02-326 Warszawa

Inwestycja

INWESTYCJA 850 zł
W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, Dzień Uważności materiały do nauki oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu. Gdyby finanse stanowiły dla Ciebie jedyną przeszkodę do wzięcia udziału w kursie, skontaktuj się ze mną prywatnie i znajdziemy rozwiązanie

Kurs MBLC 8-tyg.

Zapisz się

Prowadzący - Piotr Jan Panasiuk

Piotr Jan Panasiuk – z wykształcenia i w ciągu dnia manager biznesu. Z pasji certyfikowany trener umiejętności miękkich, zgłębiający obszary psychologii i duchowości. Od ponad 6 lat Praktyk medytacji w różnych ujęciach, certyfikowany nauczyciel MBLC i asystent przy Mindfulness Assocation Polska. Aktualne doświadczenie medytacyjne pogłębia praktykami Compassion i Insight. Również od 3 lat praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji). Ukończył podyplomowe studium Duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym, jak i studium trenerskie Porozumienia Bez Przemocy.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. W trakcie naszej współpracy, kiedy uczestniczył w zajęciach intensywnego treningu NVC już jako asystent, wielokrotnie doświadczyłam z  jego strony zaangażowania, otwartości i ciekawości dla procesu, który dzieje się w grupie, zamiast dość często obserwowanej przeze mnie u młodych trenerów dominacji i sterowania procesem. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.