Uważność i współczucie

Warsztaty oparte na technice Mindfulness

Zapisz się

Kurs Medytacji Uważności MBLC 8-tygodniowy Letni

Na czym to polega?

Uważność (ang. mindfulness) to sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie takimi, jakimi jesteśmy. W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć, takimi jakie są, bez ich oceniania. Słowem, uczymy się żyć tu i teraz. Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu.

Co dobrego przynosi praktyka uważności?

  • Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
  • Wzrasta odporność psychiczna i fizyczna
  • Rozwijamy inteligencję emocjonalną
  • Zmniejsza się podatność na depresję
  • Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
  • Zwiększa się umiejętność koncentracji
  • Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
  • Poprawia się nastrój i jakość życia
  • Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

Organizacja

Kurs MBLC to cykl 8 spotkań realizowanych w trybie cotygodniowym oraz całodzienna praktyka w Dniu Uważności.
Daje to możliwość samodzielnego praktykowania pomiędzy spotkaniami co jest ważnym elementem rozwoju uważności.

Zajęcia będą się odbywały co poniedziałek o godzinie 18.00 do godziny 20.00 w kameralnej grupie 4-10 osób.

WAŻNE: Kurs jest planowany w formie stacjonarnej wspólnych spotkań, ale jeśli sytuacja obostrzeń z epidemią będzie się utrzymywać to pierwsze spotkania mogą się odbyć w formie spotkań online na żywo, przy czym założeniem jest powrócenie do spotkań na sali jak tylko to będzie możliwe

Program warsztatów

08.06.2020
Tydzień I
Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś
15.06.2020
Tydzień II
Ciało jako miejsce bycia obecnym
22.06.2020
Tydzień III
Wprowadzenie podpory uważności
29.06.2020
Tydzień IV
Praca z rozkojarzeniem
13.07.2020
Tydzień V
Badanie strumienia myśli
20.07.2020
Tydzień VI
Postawa obserwatora
27.07.2020
Tydzień VII
Samoakceptacja
03.08.2020
Tydzień VIII
Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie
26.07.2020
Dzień Uważności
Zanurzenie w ciszy

Lokalizacja

Szkoła Empatii i Dialogu
ul.Przemyska 11A
Warszawa, Ochota

Spotkania Online Zoom

Inwestycja

INWESTYCJA: 900 zł do 31 Maja 2020, później 1000zł
W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, Dzień Uważności, materiały do nauki oraz certyfikat ukończeniu kursu.  Gdyby finanse stanowiły dla Ciebie jedyną przeszkodę do wzięcia udziału w kursie, skontaktuj się ze mną prywatnie i znajdziemy rozwiązanie http://www.prostadroga.pl/kontakt/

Kurs MBLC 8-tyg. Lato

Zapisz się

Prowadzący - Piotr Jan Panasiuk

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course) przez Mindfulness Association (UK). Ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności.
Psychoterapeuta Gestalt w trakcie szkolenia.
Praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji).
Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 5 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych.
Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. W trakcie naszej współpracy, kiedy uczestniczył w zajęciach intensywnego treningu NVC już jako asystent, wielokrotnie doświadczyłam z  jego strony zaangażowania, otwartości i ciekawości dla procesu, który dzieje się w grupie, zamiast dość często obserwowanej przeze mnie u młodych trenerów dominacji i sterowania procesem. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.