fbpx

Uważność i współczucie

Warsztaty oparte na technice Mindfulness

Zapisz się

Wprowadzenie do Uważności i Medytacji – Darmowy Webinar – ODU 2022

CZYM JEST UWAŻNOŚĆ

To sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie – takimi, jakimi jesteśmy.
W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Słowem – uczymy się żyć tu i teraz.
Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu). Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii.

KORZYŚCI MEDYTACJI

Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu. Co dobrego przynosi praktyka uważności?
• Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
• Rozwijamy inteligencję emocjonalną
• Zmniejsza się podatność na depresję
• Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
• Zwiększa się umiejętność koncentracji
• Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
• Poprawia się nastrój i jakość życia
• Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

ORGANIZACJA SPOTKANIA

Wydarzenie odbywa się online na żywo w poniedziałek 21.12 w godzinach 20.00-21.00
Jest darmowe ale wymagana jest rejestracja email na który zostanie wysłany link do spotkania Zoom
Formularz zapisów: https://prosta-droga-odu2022.konfeo.com

Dni Uważności to ogólnopolska akcja mówienia o mindfulness, w ramach której w całej Polsce odbędą się rozmaite bezpłatne warsztaty, praktyki, prelekcje, spotkania oraz inne przedsięwzięcia.Wydarzenie ma na celu propagowanie uważności w codziennym życiu osobistym, społecznym i zawodowym, poprzez upowszechnianie wiedzy i praktyki w zakresie metod związanych z uważnością. http://dni-uwaznosci.pl/Pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Rozwoju Mindfulness.https://www.fundacja-mindfulness.org/

Program warsztatów

07.02.2022
Fakty i Mity na Temat Uważności
-
07.02.2022
Korzyści płynące z rozwoju Uważności
-
07.02.2022
Jak rozwijać Uważność i praktykować Medytacje
-
07.02.2022
Praktyka - medytacja prowadzona
-
07.02.2022
Prezent i eksperyment mindfulness
-
07.02.2022
Sesja pytań i odpowiedzi
-

Lokalizacja

Wydarzenie odbywa się w poniedziałek 07.02.2021 w godzinach 20.00-21.00
Jest darmowe ale wymagana jest rejestracja email na który zostanie wysłany link do spotkania Zoom
https://prosta-droga-odu2022.konfeo.com

Inwestycja

Spotkanie darmowe, ale wymagana jest rejestracja.

Mindfulness Darmowy Webinar

Zapisz się

Piotr Jan Panasiuk

Psychoterapeuta Gestalt w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, przygotowujący się do uzyskania europejskiego certyfikatu EAGT (European Certificate of Gestalt Psychotherapy). Terapeuta IFS (Internal Family Systems – System Wewnętrznej Rodziny) poziomu 1. W swojej pracy wykorzystuje także elementy psychoterapii ACT. Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course) i współczucia CBLC (Compassion Based Living Course) i nauczyciel prowadzący w Mindfulness Association Polska. Ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności.

Wieloletni praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy (NVC) w trakcie certyfikacji. Współtwórca projektu Czuły Wojownik – warsztatów rozwojowych dla mężczyzn.

Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 6 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych. Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. W trakcie naszej współpracy, kiedy uczestniczył w zajęciach intensywnego treningu NVC już jako asystent, wielokrotnie doświadczyłam z  jego strony zaangażowania, otwartości i ciekawości dla procesu, który dzieje się w grupie, zamiast dość często obserwowanej przeze mnie u młodych trenerów dominacji i sterowania procesem. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.