fbpx

Rozwijać uważność i życzliwość

Warsztaty oparte na technice Mindfulness

Zapisz się

Kurs Medytacji Uważności MBLC 8-tygodniowy Edycja 25

Na czym to polega?

Uważność (ang. mindfulness) to sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie takimi, jakimi jesteśmy. W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć, takimi jakie są, bez ich oceniania. Słowem, uczymy się żyć tu i teraz. Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu).

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu.

Co dobrego przynosi praktyka uważności?

  • Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
  • Wzrasta odporność psychiczna i fizyczna
  • Rozwijamy inteligencję emocjonalną
  • Zmniejsza się podatność na depresję
  • Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
  • Zwiększa się umiejętność koncentracji
  • Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
  • Poprawia się nastrój i jakość życia
  • Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

Organizacja

Kurs MBLC to cykl 8 spotkań realizowanych w trybie cotygodniowym oraz całodzienna praktyka w Dniu Uważności.
Daje to możliwość samodzielnego praktykowania pomiędzy spotkaniami co jest ważnym elementem rozwoju uważności.

Zajęcia będą się odbywały co środę o godzinie 18.00 do godziny 20.00 w kameralnej grupie 4-10 osób.

Program warsztatów

06.03.2024
Tydzień I
Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś
13.03.2024
Tydzień II
Ciało jako miejsce bycia obecnym
20.03.2024
Tydzień III
Wprowadzenie podpory uważności
27.03.2024
Tydzień IV
Praca z rozkojarzeniem
03.04.2024
Tydzień V
Badanie strumienia myśli
10.04.2024
Tydzień VI
Postawa obserwatora
17.04.2024
Tydzień VII
Samoakceptacja
24.04.2024
Tydzień VIII
Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie
14.04.2024
Dzień Uważności
Zanurzenie w ciszy

Lokalizacja

Miejsce spotkań – Prosta Droga
ul. Gwiaździsta 29
Bielany, Warszawa

Inwestycja

1200 zł
W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, Dzień Uważności, materiały do nauki oraz certyfikat ukończeniu kursu.
Gdyby finanse stanowiły dla Ciebie jedyną przeszkodę do wzięcia udziału w kursie, skontaktuj się ze mną prywatnie i znajdziemy rozwiązanie http://www.prostadroga.pl/kontakt/

Kurs MBLC 8-tyg. Edycja 25

Zapisz się

Piotr Jan Panasiuk

Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt (EAGT). Terapeuta IFS  (System Wewnętrznej Rodziny) poziomu 1. Terapeuta ACT (studium podyplomowe). Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etycznym PTPG.

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC, CBLC, nauczyciel prowadzący i superwizor w Mindfulness Association Polska. Ponad 10 lat praktyki własnej w medytacji uważności.

Wieloletni praktyk i trener Komunikacji Empatycznej (w trakcie certyfikacji NVC). Współtwórca projektu Czuły Wojownik – warsztatów rozwojowych dla mężczyzn.

Certyfikowany trener umiejętności psychospołecznych, ponad 8 lat doświadczenia trenerskiego w organizacjach biznesowych i pozarządowych. Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.