O mnie

Moja historia

Witaj, Nazywam się Piotr Jan Panasiuk. Chociaż skończyłem studia ekonomiczne i jeszcze pracuję w zawodzie, to od zawsze interesowałem się duchowymi i psychologicznymi aspektami życia. Podczas ostatnich 10 lat jako dorosły człowiek pogłębiałem swoje poszukiwania, już nie tylko jako hobby, ale także jako szukanie sensu i prawdy w życiu. Przechodząc przez nieliczoną ilość szkoleń, warsztatów i przez różne otwierające, ale często też trudne doświadczenia, odkrywałem metody pracy dla rozwoju samoświadomości, dobrostanu i kontaktu z innymi. Wśród nich było kilka szczególnych które w wyjątkowy sposób mnie ujęły i pomogły mi żyć pełniej które wierzę, że mają potencjał na zmianę świata, dlatego postanowiłem dzielić się tym dalej z innymi ludźmi.

Moja misja

Poprzez sprawdzone praktyki psychologiczne i duchowe chcę wspierać rozwój innych ludzi, tak aby mogli żyć świadomie w życzliwym kontakcie z samymi sobą, z innymi i Światem.
Zmaterializowaniem mojej misji jest moja działalność – Prosta Droga. Jest ona oparta na trzech głównych filarach: metody uważności i współczucia (mindfunelss & compassion), komunikacji empatycznej (non violent communication, emotional intelligence) i psychoterapii (Gestalt, ACT, transpersonal psychology).
Chcę angażować się w działania na rzecz pokoju i pojednania religijnego, społecznego i narodowościowego, powołując się na nasze wspólne człowieczeństwo i szacunek do Życia.

Kompetencje

Certyfikowany nauczyciel MBLC i nauczyciel prowadzący w Mindfulness Association Polska. Ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności. Aktualne doświadczenie medytacyjne pogłębia praktykami Compassion i Insight. Praktyk również medytacji chrześcijańskiej i absolwent podyplomowych studiów z Duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym.
Psychoterapeuta w trackie szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, pogłębiający wiedzę w tym obszarze również poprzez narzędzia terapii ACT.
Praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji) od 4 lat. Ukończył liczne kursy pogłębiające i studium trenerskie Porozumienia Bez Przemocy w Collegium Civitas.
Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 6 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych, kilkaset godzin na sali szkoleniowej, liczne kursy z prowadzenia i projektowania szkoleń. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager rozwoju biznesu w czołowych międzynarodowych organizacjach.