fbpx

Komunikować się empatycznie

Warsztaty oparte na technice Nonviolent Communication

Zapisz się

Męski Krąg – Całoroczna grupa rozwojowa dla mężczyzn

Męski Krąg - Grupa rozwojowa dla mężczyzn

Zapraszam do regularnych spotkań w stałej męskiej grupie, które będą odbywać się co dwa tygodnie od 9 września 2024 do 9 czerwca 2025 w Warszawie. Będzie to przestrzeń do dyskusji na tematy takie jak związki, rodzicielstwo, praca, seks, konflikty, rodzina, przyjaźń, emocje, czas wolny i wiele innych.

Udział w męskim kręgu to możliwość regularnych spotkań w zamkniętej grupie mężczyzn poszukujących lepszych relacji z samym sobą, bliskimi i przyjaciółmi oraz większej satysfakcji w swoim życiu.

Przestrzeń bezpiecznego dzielenie się i nauki

Jako prowadzący będę wspierać Was w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni do swobodnej wymiany doświadczeń z innymi mężczyznami, którzy są zainteresowani polepszaniem jakości swojego życia.

Będę ponadto dzielić się wiedzą oraz praktycznymi narzędziami (zgodnie z tematem przewodnim spotkania). Będzie to jednak przede wszystkim miejsce, gdzie będziecie mogli słuchać innych mężczyzn, ale również dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami. Będą wspierać Was w jasnej komunikacji opartej na życzliwości oraz empatii dla obu stron dialogu.

Regularne spotkania

Moja propozycja to jasna kształt i cel spotkań, konkretny początek i koniec grupy oraz regularny rytm. Grupa będzie spotykać się co dwa tygodnie (łącznie dwadzieścia spotkań) w tym samym składzie, co pozwoli zadbać o poczucie bezpieczeństwa i ciągłość pracy grupy przez cały okres jej trwania. Dzięki temu będziecie mieli szansę na doświadczenie wielkiej mocy spotkań w Męskim Kręgu.

Jasna struktura

Struktura każdego będzie podobna.
Zaczniemy od formy osadzenia (focusing/mindfulness etc.), moderować pracę w Kręgu oraz prezentować trochę wiedzy i praktycznych narzędzi, które można wykorzystać w praktyce.

Główną część będzie stanowić wymiana w Kręgu. Taka forma pracy i zamknięta, stała grupa zapewniają nie tylko poczucie bezpieczeństwa i intymność, ale również oferują wyjątkową możliwość przyglądania się wzorcom własnych zachowań i komunikacji przez dłuższy czas, co jest cennym narzędziem budowania samoświadomości. Ta zaś daje nam wpływ na to, jak wygląda nasze życie.

Dołączasz ?

Decyzja o udziale to deklaracja, że będziesz w stanie bywać regularnie na codwutygodniowych spotkaniach, które będą odbywać się w poniedziałki między 18.15 a 21.00. Poniżej znajdziecie informacje organizacyjne i formularz zapisu.

Program warsztatów

09.09.2024
Krąg 1
Organizacja, Kontrakt i Integracja
23.09.2024
Krąg 2
Komunikacja Empatyczna - Kontakt
07.10.2024
Krąg 3
Komunikacja Empatyczna - Ekspresja
21.10.2024
Krąg 4
Komunikacja Empatyczna - Słuchanie
04.11.2024
Krąg 5
Męskie Stereotypy - Fakty i Mity
18.11.2024
Krąg 6
Kwestia poczucia sensu i celu w życiu 
02.12.2024
Krąg 7
Filary Dobrostan Osobistego
16.12.2024
Krąg 8
Podsumowanie bieżącego roku i wizja na kolejny
06.01.2025
Krąg 9
Świadomość Emocjonalna - Strach, Lęk, Obawy
20.01.2025
Krąg 10
Świadomość Emocjonalna - Smutek, Żal, Żałoba, Depresja
03.02.2025
Krąg 11
Świadomość Emocjonalna - Złość, Gniew, Zazdrość
17.02.2025
Krąg 12
Świadomość Emocjonalna - Radość, Szczęście, Wdzięczność
03.03.2025
Krąg 13
Relacje - Ojciec
17.03.2025
Krąg 14
Relacje - Matka
31.03.2025
Krąg 15
Relacje Partnerskie i Romantyczne
14.04.2025
Krąg 16
Relacje Partnerskie i Romantyczne
28.04.2025
Krąg 17
Relacja z Samym Sobą
12.05.2025
Krąg 18
Męskie Archetypy - Wojownik i Kochanek
26.05.2025
Krąg 19
Męskie Archetypy - Czarodziej i Król
09.06.2025
Krąg 20
Podsumowanie, Integracja i Pożegnanie

Lokalizacja

Prosta Droga
ul. Gwiaździsta 29
Bielany, Warszawa

Inwestycja

2000 zł (100zł za spotkanie) lub 1800 zł przy płatności całej kwoty z góry.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł na konto:
Prosta Droga Piotr Jan Panasiuk
75 2490 0005 0000 4000 7640 1129
Tytułem: Męski Krąg 2024

Męski Krąg

Zapisz się

Piotr Jan Panasiuk

Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt (EAGT). Terapeuta IFS  (System Wewnętrznej Rodziny) poziomu 1. Terapeuta ACT (studium podyplomowe). Pracuje pod regularną superwizją i zgodnie z Kodeksem Etycznym PTPG.

Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC, CBLC, nauczyciel prowadzący i superwizor w Mindfulness Association Polska. Ponad 10 lat praktyki własnej w medytacji uważności.

Wieloletni praktyk i trener Komunikacji Empatycznej (w trakcie certyfikacji NVC). Współtwórca projektu Czuły Wojownik – warsztatów rozwojowych dla mężczyzn.

Certyfikowany trener umiejętności psychospołecznych, ponad 8 lat doświadczenia trenerskiego w organizacjach biznesowych i pozarządowych. Absolwent w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager w czołowych międzynarodowych organizacjach.

Dowiedz się więcej

Marzanna Maciejewska

Emotional Intelligence Coach

Janka Panasiuka poznałam na Podyplomowych Studiach Porozumienia Bez Przemocy. Zaciekawiła mnie jego pełna poszukiwawczej pasji droga łączenia NVC z praktykami uważności i współczucia. Jego głębokie wsłuchanie się w potrzeby człowieka połączone z nieoceniejącą postawą sprawiają, że ludzie szukają u Janka odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie sobie stawiają w życiu.

Łukasz Juszczuk

Psycholog, Certyfikowany Nauczyciel Mindfulness

Z Jankiem miałem wiele pierwszych razów. Jednym z ważniejszych było nasze wspólne prowadzenie dziewiczej grupy mindfulness. Chociaż dzieli nas dekada, to do dzisiaj nie mam pewności, czy powinienem tam być współprowadzącym, czy przez niego prowadzonym ;).

Anna Zubrzycki

Założyciel i dyrektor Mindfulness Association Poland oraz nauczyciel prowadzący

Z wielką przyjemnością polecam Janka jako trenera uważności. Podchodzi do treningu bardzo poważnie, i z ogromna pieczołowitością. Umiejętne słucha innych i wyczuwa ich potrzeby, stwarzając poczucie bezpieczeństwa i komfortu w grupie. Jego wiedza w dziedzinie komunikacji bez przemocy sprawia, że jego zasoby w zakresie prowadzenie dialogu w grupie i zrozumienia ich procesów bardzo wspierają treningi uważności. Można naprawdę na nim polegać w pracy w zespołowej.

Zofia Schacht-Petersen

Certyfikowana trenerka NVC, założycielka Szkoły Empatii i Dialogu, autorka książek, m.in. „Dialog zamiast kar”

Towarzyszyłam Jankowi w jego poszukiwaniach własnej ścieżki rozwoju w oparciu o NVC i byłam pełna podziwu dla jego męskiej delikatności, wrażliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby drugiego człowieka, przy jednoczesnej uważności i szacunku dla siebie. Bardzo go cenię za taki sposób pracy z ludźmi, jego spójną obecność, głębię i pokorę.